SHUHET UKË GJONBALAJ, VATRA TELEGRAM NGUSHËLLIMI

E nderuar familja GJONBALAJ

Me keqardhje mësova lajmin e largimit nga jeta tokësore të Ukë GJONBALAJ, një prej veprimtarëve të shquar të çështjes kombëtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe kontributorëve të Vatrës mbi dy dekada veprimtari.

Në emër të Federatës Pan- Shqiptare të Amerikës VATRA, të gazetës Dielli, në emër të të gjithë vatranëve e të familjes sime ju përcjell ngushëllimet tona më të sinqerta për humbjen e Ukës sonë të dashur e të çmuar.
Ai do ta gëzojë gjithmonë respektin e përkujtimin tonë për përkushtimin atdhetar e vatran.
Të gjithë bashkë si vatranë e shqiptaro-amerikanë jemi pranë jush e mbarë familjes Gjonbalaj në këto momente trishtimi, zie e lamtumire.
Lusim Zotin për shpirtin e Ukë Gjonbalaj.

Pushoftë në paqe e përjetësi.

I pikëlluar
Pranë jush dhe me nderime

Kryetari i VATRËS
Elmi BERISHA

NJOFTIMI NGA “PLAVA E GUCIA SOT” PËR FUNERALIN:

Me pikëllim të thellë, njoftojmë komunitetin, miqtë, shokët dhe dashamirët se sot, më datën 25 Nẽntor 2023, në New York si rrjedhojë e një sëmundje të rëndë ndërroi jetë më i dashuri ynẽ

UKĚ (ALI) GJONBALAJ

1 Janar 1961- 25 Nẽntor 2023

Funerali për më të dashurin tonë do të jetë nesẽr 26 Nẽntor 2023 duke filluar nga ora 1:00PM gjerẽ nẽ 700PM.

Adresa e funeralit 184 Canal street,

Staten Island, NY.

Vorimi dot behet te Hanen ne Ora 11:30AM, nẽ:

Jersey Garden Memorial , adresa 13 Conover Road, Millstone NJ

Vdekja e herëshme e Ukẽs e tronditi familjen të afërmit dhe të gjithë që e njohen tashme te ndjerin, që shquhej për virtyte të larta intelektuale dhe aktivist i dalluar i komunitetit shqiptaro-amerikan .

Të pikëlluar; bashkëshortja Sebahati , djemtẽ Hartini dhe Loriku , motrat, Kadirja,!Ajshja dhe Hyrija me familje, nipat dhe mbesat, tẽ afẽrmit si dhe tẽrẽ vẽllazẽria GJONBALAJ.

Redaksia e portalit “Plava e Gucia Sot” familjes GJONBALAJ I shprehim ngushëllimet tona më të sinqerta me rastin e vdekjes së papritshme të më të dashurit te tyre. 

See less

Check Also

Ambasada e Republikës së Kosovës në Itali festoi 16 vjetorin e Pavarësisë në sallonet e Pallatit Brancaccio në Romë

Ambasada e Republikës së Kosovës në Itali festoi 16 vjetorin e Pavarësisë në sallonet e …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com