Tag Archives: Sergej Esenin

Andej nga vrau veten poeti Sergej Esenin…

– Hija e tij në Shqipëri… jo, në Lushnje dhe elegjia ime në Shën Petërsburg – Nga Visar Zhiti 1. Edhe kur s’dinim gjē, tē vegjēl, nē provincē, çuditērisht e dinim se para njē Viti të Ri, pikërisht më 28 dhjetor, atje larg në Rusi, tutje, poeti Sergej Esenin, aq shumë i dashur, magjepsës fare, kishte vrarë veten dhe ishte …

Read More »
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com