Tag Archives: Dr. Qemal Mustafa Araniti

22 të pushkatuar për Ambasadën sovjetike/ Odisea e doktorit mallakastriot që u dënua me 20 vite burg dhe s’doli gjallë

Nga Eduart Aranitasi Dr. Qemal Mustafa Araniti, nga Aranitasi i Mallakastrës qe me “fat”. Me “fat: mbasi u shpëtoi plumbave të mizorisë, por jo vdekjes… Ai u arrestua me disa intelektualë të tjeë dhe u akuzua krahas tyre për bashkëpunim e dijeni në vendosjen e bombës në ambasadën më të rëndësishme të kampit komunist. Incidenti në ambasadën Sovjetike në Tiranë …

Read More »
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com