Shuhet “Sokrati” shqiptar, Federata “Vatra” telegram ngushëllimi

Federata Pan-Shqiptare e Amerikës “Vatra” shpreh ngushëllimet më të dhimbshme për ndarjen nga jeta të aktorit të shquar shqiptar, “Nderi i Kombit” Mirush Kabashi.

Mjeshtri i madh i interpretimit, skenës, filmit, teatrit e poezisë do të mbetet i paharruar për çdo artdashës e çdo shqiptar. Një humbje e madhe për artin shqiptar e kombin tonë.

Mirush Kabashi ishte një talent gjenial që në karrierën e tij numëroi mbi 100 role në kinematografi e teatër, duke lënë pas një trashëgimi artistike të jashtëzakonshme.

Mirush Kabashi shkroi me gërma të arta historinë e filmit, skenës e interpretimit duke qenë i pa përsëritshëm dhe i pa krahasueshëm në rolin e tij.

Vatra ngushëllon familjen Kabashi, miqtë, kolegët, dashamirësit e panumërt të aktorit të shquar Mirush Kabashi.

U prehtë në paqe e përjetësi!

Kryetari i Vatrës

Elmi Berisha

Check Also

Ambasada e Republikës së Kosovës në Itali festoi 16 vjetorin e Pavarësisë në sallonet e Pallatit Brancaccio në Romë

Ambasada e Republikës së Kosovës në Itali festoi 16 vjetorin e Pavarësisë në sallonet e …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com