Kosova hap misionin special në Selinë e Shenjtë

V.Th. RTKlive

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka njoftuar se ka dekretuar zyrtarisht hapjen e Misionit të Posaçëm të Kosovës në Vatikan.

Ajo e ka cilësuar këtë hap të rëndësishëm për Kosovën dhe raportet me Selinë e Shenjtë. Ka deklaruar se raportet do të thellohen.

“E nderuar të dekretoj zyrtarisht hapjen e Misionit Special të Kosovës në Selinë e Shenjtë, pas dy vitesh përpjekjesh intensive së bashku me udhëheqësinë e Vatikanit. Ky është një moment historik i rëndësishëm për Kosovën dhe një kapitull i ri në marrëdhëniet mes Kosovës e Vatikanit, të cilat ne jemi të përkushtuar t’i thellojmë”, ka shkruar Osmani në platformën “X”.

Check Also

INAUGUROHET BAZA E NATO-S NË KUÇOVË, MESAZHI I PRESIDENTIT TË REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË Z.BAJRAM BEGAJ

Të nderuar ushtarakë të lartë të NATO-s, Të dashur ushtarë dhe efektivë të FA, Rijetësimi …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com